• Afișări articole 112525

In weekend-ul 4-5 noiembrie 2023, la Sfantu Gheorghe, pe Arena Sepsi s-a desfasurat a V a editie a competitiei de Karate Fudokan " Brasov CUP ", organizata de clubul EnergyFit Karate Brasov , sub egida Asociatiei Cluburilor de Karate Fudokan Romania , condusa de  dl. Mihai Apan 7 dan- Presedinte si dl.Constantin Caliman 7 dan - Vicepresedinte.

Clubul Sportiv Karate JKA din Romania a participat la acest eveniment cu 10 sportivi debutanti in activitatea competitionala si un lot restrans format din 7 sportivi din cadrul lotului national al Romaniei de karate WUKF , obtinand numeroase locuri pe podium, la probele de kata si kumite individual . Sportivii nostri antrenati de Chiru Dan Dragos , Poteras Liviu si Ban Andrea Karolina au reusit obtinerea a 19 medalii, (6 medalii de aur, 5 medalii de argint , 8 medalii de bronz) .

Trofeul Brasov CUP a revenit in anul 2023 clubului Kami-Do - Scoala de Karate Traditional Camelia Valceanu .

Pentru clubul nostru a fost o revedere frumoasa cu membri fudokan Romania, dar si o posibilitate de evaluare a sportivilor nostri din lotul national al Romaniei de karate WUKF, in sistemul de karate fudokan , reusind astfel sa ne calificam toti sportivii in finalele de avansati .-A declarat media sensei Dragos Chiru 4 dan . 

Rezultate tehnice :

LATTAS ELEFTHERIOS

  • LOCUL 1 - KUMITE SPORT INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI JUNIORI
  • LOCUL 2 - KATA INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI JUNIORI 

STERNS DAVID

  • LOCUL 1 - KUMITE SPORT INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI CADETI

BAN ANDREA KAROLINA

  • LOCUL 1 - KUMITE SPORT INDIVIDUAL FEM.AVANSATI SENIORI
  • LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL FEM.AVANSATI SENIORI

URSE FLAVIUS ANDREI

  • LOCUL 1 - KATA ECHIPE INTERMEDIARI MASCULIN C2

PINTA EDUARD

  • LOCUL 1 - KATA ECHIPE INTERMEDIARI MASCULIN C2

MESAROS RAUL

  • LOCUL 1 - KATA ECHIPE INTERMEDIARI MASCULIN C2
  • LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL INCEPATORI MASCULIN C3

PARASCHIV ANASTASIA

  • LOCUL 2 -  KATA INDIVIDUAL INCEPATORI FEMININ C3

RUSU ANDRA

  • LOCUL 2 - KATA INDIVIDUAL FEMININ AVANSATI CADETI
  • LOCUL 2 - KUMITE INDIVIDUAL FEMININ AVANSATI CADETI

TUDORACHE PATRICK MARIAN

  • LOCUL 2 - KATA INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI CADETI

POPA CRISTIAN

  • LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL INCEPATORI MASCULIN C3

HUDITEAN ALEXIA

  • LOCUL 3 - LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL INCEPATORI FEMININ C2

BUNICA ANDREI CRISTIAN

  • LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL INCEPATORI MASCULIN C1

BELICI ROBERT STEFAN

  • LOCUL 3 - KATA INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI JUNIORI
  • LOCUL 3 - KUMITE INDIVIDUAL MASCULIN AVANSATI JUNIORI

CRETU ANCA NICOLETA

  • LOCUL 3 - KUMITE INDIVIDUAL FEMININ AVANSATI CADETI