• Afișări articole 96229
Evenimentul "Cupa Hara", ajuns la a V-a ediție si s-a - desfășurat la Sala Polivalentă Radu Voina din Sighișoara. Concursul a fost înscris în calendarul sportiv 2024 al Federației Române de Karate WUKF fiind o competiție interstiluri pentru toate categoriile de vârstă.
La aceasta competiţie s-au inscris un număr record de sportivi , 852 de competitori, din 59 de cluburi.
CS Karate JKA din Romania a deplasat la acest concurs majoritatea sportivilor din lotul national al Romaniei , sportivi care si-au testat pregatirea pentru viitoarele Campionate Mondiale din Mexic , urmand sa finalizam lotul nostru la cantonamentul de pregatire din luna martie .
Rezultate tehnice :
BELICI ROBERT STEFAN
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 3 - Kata | 16-17 ani | Băieți | 5 kyu-Dan
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | 16-17 ani | Băieți | Open

LATTAS ELEFTHERIOS

  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | 16-17 ani | Băieți | Open
DRAGHICIU EDUARD
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 2 - Kata | 16-17 ani | Băieți | 5 kyu-Dan
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani
GIURGIU CASIAN
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani
DRAGAN DAVID
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | 14-15 ani | Băieți | Open
DRAGHICIU DAVID
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani
TUDORACHE CEZAR
  • LOCUL 1 - Kata | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | 13 ani | Băieți | Open
BAN ANDREA KAROLINA
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | 21+ ani | Fete | Open
TUDORACHE PATRICK
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 2 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 2 - Kumite Shobu Ippon | 14-15 ani | Băieți | Open
STERNS DAVID
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | 14-15 ani | Băieți | Open
CHIRIEAC CALIN
  • LOCUL 1 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani
STOICA ROBERT
  • LOCUL 2 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani

TUDOR ASTION ANDREI SABIN

  • LOCUL 2 - Kata | Echipe | Băieți | 16-17 ani
  • LOCUL 3 - Kata | 14-15 ani | Băieți | 3 kyu-Dan
CHIRICA TUDOR GABRIEL
  • LOCUL 2 - Kihon | 8 ani | Băieți | 6 kyu
VASILACHE MARIA IOANA
  • LOCUL 2 - Kumite Shobu Ippon | 16-17 ani | Fete | Open
MIHALACHE MATEI
  • LOCUL 2 - Kumite Shobu Ippon | 16-17 ani | Băieți | Open
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 16-17 ani
RAILEANU RAZVAN
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | 13 ani | Băieți | Open
TOMA OCTAVIAN
  • LOCUL 3 - Kumite Shobu Ippon | Echipe | Băieți | 14-15 ani