• Afișări articole 120549

Clubul Sportiv CONPET- PETROLUL Ploiesti si ASOCIATIA CLUB KARATE JKA DIN ROMANIA impreuna cu Primaria orasului Plopeni, au organizat CUPA DE TOAMNA pentru copii, cadeti si juniori. Competitia sa desfasurat  Duminica, 30 Septembrie 2012 si a aliniat la start peste 130 ( 25 membri ai lotului national al Romaniei ) sportivi care au concurat la probele kihon , kihon kumite , kata , kumite si kumite echipe rotativ .

Delegatia brasoveana a deplasat la acest eveniment 72 sportivi si parinti .
Competitia s-a dorit un test de verificare pentru toti sportivii avand in vedere pauza competitionala de 3 luni .
De la JKA Romania s-au remarcat din lotul national al Romaniei , Seitz Adina , Muntean Bogdan , Dragoi Ion si Sandu Cezar sperand prin evolutia buna de astazi la o medalie si peste doua saptamani in cadrul Campionatului Mondial din Italia .

Atractia competitiei a constituit-o probele de kumite rotativ echipe atat la baieti cat si la fete . Intr-o atmosfera incendiara ambele finale fiind adjudecate de Conpet in prelungirile meciurilor atat la feminin cat si la masculin , sportivii brasoveni clasandu-se pe locurile 2.

Acest concurs a culminat cu o mare surpriza seria buna de pregatire si rezultate din ultimii doi ani ai spotivei Seitz Adina, cu un premiu in valoare de 1800 lei de la Regia Publica a Padurilor Kronstadt RA..
Cu un total de 74 medalii ( 19 aur , 25 argint si 30 bronz ) clubul JKA a bifat cu dreptul primul test de verificare dupa vacanta de vara .

Rezultate tehnice

 Medaliati cu aur:

  1. ALMASANU MARCO - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. DOROFTEI ROBERT - KUMITE
  3. CRANTEA RARES - KIHON
  4. SCORTEA RAFAEL - KIHON
  5. BACALU ANDREI - KATA
  6. BACALU ANDREI - KIHON
  7. HORHOCEA RADU -  KIHON KUMITE
  8. PETCU ALEXANDRU - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  9. BACALU GEORGE - KATA
  10. POMIRLEANU SEBASTIAN - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  11. DRAGOI ION - KATA
  12. MICHAEL ROBBIN - KUMITE
  13. MUNTEAN BOGDAN - KATA
  14. SEITZ ADINA - KATA
  15. SEITZ ADINA - KUMITE
  16. OLTEANU DARIA -  KIHON
  17. BESLEAGA MARCEL -  KIHON KUMITE
  18. BESLEAGA MARCEL - KIHON
  19. ANDONE ALEXANDRU -  KIHON KUMITE

Medaliati cu argint

  1. MOLOCEA DANIEL- KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. ILIE BIANCA -  KIHON
  3. OLTEANU DARIA - KATA
  4. OLTEANU DARIA -  KIHON KUMITE
  5. IFTODE SERGIU - KATA
  6. MIHNEA BUCURAS - KIHON
  7. PUIU ALAEXANDRU - KATA
  8. CHETAN DAVID - KATA
  9. HORHOCEA RADU -  KIHON
  10. DUMITRU CATALINA -  KIHON KUMITE
  11. BESLEAGA MARCEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  12. BACALU GEORGE - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  13. SEITZ ADINA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  14. BUSTEAGA DIANA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  15. BUSTEAGA DIANA - KUMITE
  16. PETCU ALEXANDRU - KUMITE
  17. COJOCARIU MADALINA - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  18. NEGRU DAN - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  19. SANDU CEZAR - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  20. SANDU CEZAR - KATA
  21. IFTODE SERGIU - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  22. DRAGOI ION - KUMITE
  23. GRIGORE BOGDAN -  KIHON KUMITE
  24. MIREA ROBERT - KIHON
  25. BACALU ANDREI -  KIHON KUMITE

Medaliati cu bronz

  1. DOROFTEI ROBERT - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. DOROFTEI ROBERT - KATA
  3. BATRANU EDUARD -  KIHON KUMITE
  4. BATRANU EDUARD - KIHON
  5. COJOCARIU MADALINA -  KIHON KUMITE
  6. COJOCARIU MADALINA - KIHON
  7. CRANTEA RARES -  KIHON KUMITE
  8. GORGAN KEVIN -  KIHON KUMITE
  9. BACALU GEORGE -  KIHON KUMITE
  10. BACALU GEORGE - KIHON
  11. MIREA ROBERT -  KIHON KUMITE
  12. MAFTEI GABRIEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  13. CRETU DAVID - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  14. VLASE DANIELA - KATA
  15. VLASE DANIELA - KUMITE
  16. ILIE BIANCA -  KIHON KUMITE
  17. MIHNEA BUCURAS - KATA
  18. MICHAEL ROBBIN - KATA
  19. MOLOCEA DANIEL - KATA
  20. MOLOCEA ALEXANDRU -  KIHON KUMITE
  21. MOLOCEA ALEXANDRU - KIHON
  22. MOLOCEA DANIEL - KUMITE
  23. POPA ALEXANDRU - KUMITE
  24. CHETAN DAVID - KUMITE 
  25. POMIRLEANU SEBASTIAN - KUMITE
  26. SANDU CEZAR - KUMITE
  27. ALMASANU MARCO - KATA
  28. ALMASANU MARCO - KUMITE
  29. ANDONE ALEXANDRU - KIHON
  30. ZAHARIA MARCO -  KIHON KUMITE
  1. DOROFTEI ROBERT - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  2. MAFTEI GABRIEL - KUMITE ROTATIV ECHIPE
  3. CRETU DAVID - KUMITE ROTATIV ECHIPE